Glutensiz

Kaliforniya Erikli Karabuğday Salatası

Written by admin

Doyurucu salatalar, yılın herhangi bir zamanında, ancak özellikle havaların sıcak olduğu ve ocaktan uzak durmak istediğimiz yaz aylarında mükemmel yemeklerdir. California Eriği, Kırmızı Lahana, Ceviz ve Mavi Peynirli Karabuğday Salatası tarifi, doyurucu bir salatanın lezzetli bir örneğidir.

Beyaz tabakta karabuğday ve kırmızı lahana ile kuru erik salatası

Bu gönderi, zamanımı telafi eden California Prunes tarafından destekleniyor. Her zaman olduğu gibi, tüm görüşler bana aittir.

Bir Salatada Erik! Şaşırdın mı?

Kuru erik hakkında bazı önyargılı fikirleriniz olabilir. California Eriklerini tadana ve tariflerimde kullanmaya başlayana kadar yaptığımı biliyorum. Keşke daha önce ne kadar lezzetli ve çok yönlü olduklarını bilseydim. Bahsetmiyorum bile, inanılmaz derecede besleyici.

Salata tabağı ile ahşap bir kesme tahtası

Neden California Prunes?

California Prunes, oradaki diğer eriklerden farklı bir tada sahiptir. Aynı zamanda taze ve zengin ve mükemmel tatlı olarak tanımlanabilecek kendilerine özgü bir lezzetleri vardır. California Prunes’ı olduğu gibi atıştırabilmenize bayılıyorum. Ama aynı zamanda hem tuzlu hem de tatlı pek çok tarifte mükemmeller. Pek çok meze türü için bütün, doğranmış veya püre haline getirilmiş olarak, ayrıca unlu mamullerde ve karabuğdayla olduğu gibi tahıl veya salatalarda kullanılabilirler.

Kuru erik, düşük nem seviyeleri nedeniyle el altında bulundurulması gereken mükemmel bir kiler öğesidir, kilerde bir yıla kadar saklanırlar. Taze meyve olmadığında elinizin altında olması idealdir.

Salata ve kırmızı lahana ile bir masada yemek tabağı

Tarif Bonusu

California Prunes’in çok yönlülüğüne bir örnek olarak, sadece kuru erikli karabuğday salatamı değil, aynı zamanda California Prunes’tan bu Fırında Olmayan California Prune Güç Toplarını da paylaşıyorum. Bu kadar basit olan tarifi sadece 6 malzemeyle yaptım. Bu güç topları, hareket halindeyken besleyici bir enerji artışı için lezzetli ve mükemmeldir. Onlar için tarifi buradan alın.

Tahta bir tahta üzerinde mavi bir kasede Enerji Toplarını Budayın

California Prunes Sağlıklı mı?

Cevap: Evet! California Prune Board, kuru erikleri diyetimize dahil etmenin olumlu etkisine ilişkin birinci sınıf araştırmaları destekleyen bir liderdir. İşte daha fazla kuru erik yemek için bazı harika nedenler:

  • California Prunes bir Süper Besindir! B2 vitamini, potasyum, magnezyum ve bor kaynağıdırlar.
  • K vitamini ve manganez açısından çok yüksek oldukları için günde bir porsiyon (5-6) kuru erik kemik sağlığı için faydalıdır.
  • Kuru erik bir lif kaynağı olduğundan, bu günlük porsiyon bağırsak sağlığı için de faydalıdır.
  • Bu lif ve kuru erikteki diğer bileşikler de sağlıklı kolesterol seviyelerinin korunmasına yardımcı olabilir.
  • Kuru erik yemek, düşük glisemik indekse sahip oldukları için kan şekeri düzeylerini kontrol etmeye yardımcı olabilir.
  • California Prunes, normal, sağlıklı bir bağışıklık sisteminin yanı sıra bakırla birlikte hücrelerin oksidatif stresten korunmasına katkıda bulunan manganezin korunmasına yardımcı olabilecek bir B6 Vitamini ve bakır kaynağıdır.Beyaz bir tabak karabuğday, kuru erik ve kırmızı lahana salatası

Bu Salata Hakkında

Bu karabuğday salatası doyurucu bir salatadır, bu da tek başına bir yemek olacağı anlamına gelir, ancak bunu kesinlikle ızgara balık, tavuk veya etin yanında yiyebilirsiniz. Ve doyurucu etiketi ayrıca bu salatanın piknikler ve şanslar için paketlenebileceği anlamına gelir. Önceden yapılabilir ve ertesi gün daha da lezzetli olur.

Kuru erik, kırmızı lahana, ceviz ve mavi peynir içeren bu karabuğday salatası lezzetli ve aynı zamanda süper besleyicidir. Sadece birkaç nedenden bahsetmek gerekirse: kuru erik gibi karabuğdayın glisemik indeksi düşüktür. Karabuğday, kuru erik, kırmızı lahana ve ceviz lif bakımından yüksektir. Ceviz ve mavi peynir mükemmel protein kaynaklarıdır. Bu leziz salatadaki her malzeme son derece besleyici ancak hepsini bir araya getirdiğinizde sağlık bölümünde süper bir salatanız oluyor.

Masada kuru erik ve salata ile bir tabak yemek

Karabuğday Glutensizdir

Adının aksine karabuğday, buğday hatta bir tahıl bile değildir. Karabuğday kabuğu çıkarılmış tane aslında bir tohumdur, ancak diğer tahıllarla aynı şekilde kullanıldıkları için yalancı tahıllar olarak sınıflandırılırlar. Bu, glütensiz bir diyet uyguluyorsanız, karabuğdayı tahıla lezzetli bir alternatif yapar. Diğer lezzetli karabuğday bazlı salatalar, Akdeniz Karabuğday Salatası ve Ballı Karabuğday Salatasıdır.

Salata ve Karabuğday ile bir masada yemek tabağı

Erikli Diğer Tarifler

Şimdi size bu iki lezzetli tarifle başladığıma göre, daha fazla tarif ilhamı için neden California Prunes Tarifler sayfasına gitmiyorsunuz?

Kuru erik ile karabuğday salatası tabağı ve bir tabakta salata porsiyonu

Yemek tarifi

Tabakta bir kase salata

California Eriği, Kırmızı Lahana, Ceviz ve Mavi Peynirli Karabuğday Salatası

California Prunes, bu lezzetli ve besleyici karabuğday salatasının göze çarpıyor.