Glutensiz

Klasik Patates Salatası Tarifi – The Food Blog

Written by admin

Patates Salatası ile yaratıcı olmak eğlencelidir, çünkü patatesler tam da böyledir ve tonlarca farklı versiyonu vardır. Ancak, bu Klasik Patates Salatası Tarifi asla başarısız olmaz. Her pikniğe ve barbeküye her zaman açığız ve yazın vazgeçilmez bir parçasıdır.

cam kasede patates salatası

Klasik Patates Salatası Tam Olarak Nedir?

Bu zor bir soru olabilir çünkü cevap her aile için farklıdır. Herkesin anneannelerinin, annelerinin yaptığı ve aile toplantılarında ikram edilen bir tarifi vardır. Ancak kısaca, klasik patates salatası olarak kabul ettiğimiz şey, sert pişmiş yumurta, biraz çıtır çıtır ve mayonez bazlı bir sos içeren bir salatadır.

Bu, genellikle pastırma ve sirke bazlı bir sos içeren bir Alman patates salatasına karşıdır. Aslında, patates salatası muhtemelen Kuzey Amerika’ya gelen Alman göçmenlerle ortaya çıkmış, daha sonra yaratıcı aşçılar tarafından özelleştirilmiştir.

Her iki patates salatası versiyonu da lezzetlidir, ancak seçme şansım olursa klasik versiyona yönelirim.

Kırmızı ve beyaz kareli peçete üzerinde klasik patates salatası dolu cam kase

Patates salatası için en iyi patates hangisidir?

Patates salatası için en iyi patatesler mumsu ince kabuklu olanlardır, örneğin kaymak, parmak, yeni patates veya Yukon altını. Mumlu patatesler, pişirildikten sonra şeklini ve dokusunu korur ve patates salatası için iyi tutar.

Patates salatası için russets gibi kalın kabuklu, nişastalı patateslerden uzak durun. Bu patatesler pişirildiğinde parçalanma eğilimindedir ve sonunda püre haline gelir ve sulu olur. Patates salatası için ideal değil.

Alışveriş yaparken, hepsi aynı boyda olan küçük patatesleri tercih edin. Bu şekilde eşit şekilde pişeceklerdir.

Patates salatası ile bir masada yemek bir kase

Patates Salatası Nasıl Pişirilir?

Patateslerin salata için lapa gibi olmasını istemiyoruz, bu yüzden emdikleri su miktarını sınırlamak önemlidir. Onları bütün ve soyulmamış olarak kaynatmak, bunu yapmanın iyi bir yoludur.

Ve işte benim numaram: Patatesler yumuşadığında, onları bir kevgir içinde süzün ve ardından tekrar güveç tenceresine koyun. Patatesleri kurutmak için tencereyi hala sıcak olan soba brülörünün üzerinde bir dakika sallayın. Daha sonra soğuması için patatesleri tek bir tabaka halinde bir tepsiye veya tahtaya koyun ve yoğuşmayı azaltmak için ara sıra çevirin.

Ayrıca kerevizi ve soyulmuş yumurtaları salata kasesine eklemeden önce mutlaka kağıt havluyla kurulayın.

Masada bir kase yemek

Patates Salatasına Başka Neler Gider?

Patateslerin yanında tabii ki salatanızın da mutlaka çıtır çıtır olması gerekiyor. Klasik patates salatası için bu genellikle kereviz anlamına gelir. Ancak turp, ince dilimlenmiş veya doğranmış dolmalık biber de kullanabilirsiniz.

Bu klasik patates salatası tarifi için, hem beyazı hem de sarısı olmak üzere haşlanmış ve doğranmış yumurtalara da ihtiyacınız var. Ve mayonez. Sadece gerçek mayonez iş görür ve klasikte bolca bulunur. Biraz kıyılmış turşu, mükemmel miktarda keskinlik verir ve kırmızı biber, garnitür için bir zorunluluktur.

bir masada iki kase salata

Patates Salatanızı Buzdolabında Soğutun

Patates salatası soğuk olmalı. Ayrıca buzdolabında her şey birbirine karıştıktan sonra tadı çok daha lezzetli oluyor. Ve ertesi gün daha da iyi. Her yemekte olduğu gibi patates salatası da özellikle sıcak günlerde buzdolabından uzun süre çıkarılmamalıdır. Piknik için buzla dolu bir soğutucu kullanın.

Masada iki tabak salata ile bir kase salata

Patates Salatası Buzdolabında Ne Kadar Süre Dayanır?

Yumurtalı mayonez bazlı patates salatası, buzdolabında en uygun koşullarda üç ila beş gün saklanacaktır. Ancak, gıda güvenliğini sağlamayla ilgili değişkenler hakkında bilgi edinmek için bu yazıyı okumak isteyebilirsiniz. Yiyecek Saklama – Ev Yapımı veya Mağazada Hazırlanmış

Masada iki tabak salata ile bir kase salata

patates salatası ne ile servis edilir

Patates salatasının yazın, pikniğin, ızgaranın yanına çok yakıştığını hepimiz biliyoruz. Soslu Mangalda Bebek Sırt Kaburgası, Izgara Domuz Bonfile, Izgara Pislik Tavuk Bagetler, Chipotle BLT Çizburgerler veya Limon Otlu Izgara Tavuk Butları için ihtiyacınız olan garnitür. Sadece birkaç isim.

Kırmızı ve beyaz kareli peçeteler ile iki kase patates salatası

Yemek tarifi

Masada bir kase salata

Klasik Patates Salatası Tarifi

Patates salatası için bu klasik tarif, lezzetli bir yaz garnitürüdür ve her piknik veya barbekü için her zaman bir zorunluluktur.