Içecek -ler kokteyl suyu

Krizantem Çayı Faydaları (ve Nasıl Yapılır)

Written by admin

Bu, Çin krizantem çayının bazı sağlık yararları hakkında bir tariften çok bir PSA’dır. uzman değilim ya teknik olarak sağlık tavsiyesi vermeye yetkiliyim, ancak bir zamanlar çok huysuz bir kasımpatı çayı içicisiydim ve o zamandan beri oldukça güçlü ve çeşitli rahatsızlıkları savuşturma yeteneklerine inanan bir zen oldum!

Krizantem Çayı Faydaları

Krizantem çayının sağlık açısından birçok faydası olduğu söylenir ve kendimi kötü hissettiğimde kesinlikle benim tercihim haline gelir. Enflamasyonu azaltmanıza, iyi bir A ve C vitamini kaynağı olarak hizmet etmenize ve kan basıncını ve kolesterolü düşürmenize yardımcı olabilir.

Özellikle iltihaplanma, küçük rahatsızlıktan beni birkaç günlüğüne oyundan çıkaran tam koşullara kadar günlük hayatımda uğraştığım birçok standart rahatsızlığın büyük bir suçlusu.

Çin tıbbında iltihaplanma, vücudunuzun genel fiziksel dengesi açısından “çok sıcak” veya çok fazla “ısı” ile ilişkilendirilir. Bu, ağız kuruluğundan cilt kırılmalarına kadar çok çeşitli şekillerde ortaya çıkabilir.

Kızartılmış yiyecekler (Kızarmış mantı, kimse?), ızgara yiyecekler (Yang Rou Chuan – kim karşı koyabilir!) ve baharatlı yiyeceklerin (mmm… Baharatlı Dana Erişte Çorbası) Çin tıbbında bu dahili “aşırı ısınma” etkisine neden olduğu söylenir ve ben’ Kasımpatı çayının vücudu yeniden dengelemek için harika bir ajan olduğunu bulduk.

Çin’de, krizantem çayı, serinletici ve sakinleştirici etkisi nedeniyle genellikle büyük bir sağlık içeceği olarak kabul edilir, öyle ki, hayatın her kesiminden insan gün boyunca termos dolusu tarafından bu çayı içerken bulunabilir. Beyaz yakalı gençlerin masalarında, taksi şoförünüzün arabasının bardaklıklarında, yaşlı büyükannelerin sokakta taşıdığı büyük termosları göreceksiniz.

Bir Annenin Krizantem Çayı İçmek İçin Tavsiyesi

Çin krizantem çayının tıbbi yönleri ve sizin için neler yapabileceği hakkında daha fazla derinliğe inebilirdim, ancak Çin geleneği, yukarıdan bir tür annenin size patronluk taslayarak, şifreli ev ilaçları sunmasını zorunlu kılar (anneme bakarak, Şu anda).

Gelenekten kopmak için bir sebep yok, yani. Annem eğer krizantem çayı içmelisin diyor…

  • stresli hissediyor veya endişe yaşıyor
  • baş ağrısı veya migren var
  • ağır bir yemekten sonra sindirime yardımcı olmak ister
  • sivilce veya döküntü ile patlıyor
  • uçuk ya da aft var ya da birinin geldiğini hissediyorum (biliyorum)
  • yüksek kan basıncına ve/veya kolesterole sahip olmak
  • kilo vermeye veya metabolizmanızı hızlandırmaya çalışıyorsanız

Krizantem çayı benim için harikalar yaratmış olsa da, annem her zaman çok fazla içmemem konusunda beni uyarır çünkü *görünüşe göre* aksi halde içsel Qi’m çok soğuk olur. Dışarıdaki tüm Çinli annelerin iyi niyetli olduğunu biliyorum, ama bu şeylerde kelimenin tam anlamıyla her zaman sıcak-soğuk, sıcak-soğuk, ami değil mi?

Krizantem Çayı Tadı Nasıldır?

Lezzet açısından mı? Kuyu. İnsanlar beni kasımpatı çayı içerken gördüklerinde ve bana bunun nasıl bir tat olduğunu sorduklarında, tadın tam da düşündüğünüz gibi olduğunu söylemeniz yeterli: kuru çiçekler gibi.

İsterseniz biraz şeker veya bal ekleyerek tadı iyileştirebilirsiniz! Ancak Çok fazla baharat içeren güçlü aromalı Çin yemeklerini yerken tadı inanılmaz derecede hoş buluyorum ve demlendikçe daha zengin bir bitkisel lezzet alıyor.

Ayrıca çaydanlığı sıcak suyla ne kadar çok doldurursanız o kadar ince bir tada sahip olabilir. Yazın buzla servis edin, kısa sürede kendinizi serin ve sakin hissetmenizi sağlayacaktır.

Artı, pek çok farklı krizantem çayı çeşidiyle, denemekten çekinmeyin! Bu yazıda, daha standart bir çeşidi ve minik çiçek tomurcukları kullanan çok küçük bir çeşidi sergiliyoruz. Çayınızı satın alırken kapalı veya yarı açık çiçek tomurcukları aramaya çalışın, çünkü tamamen açılmış çiçekler (güzelken) zaten tatların ve etkinliğin çoğunu kaybetmiştir!

Krizantem Çayı Faydaları (ve Nasıl Yapılır), thewoksoflife.com

Krizantem Çayı Faydaları (ve Nasıl Yapılır), thewoksoflife.com

Umarız krizantem çayını denersiniz! Şu anda sahip olduğunuz problem ne olursa olsun, doğanın iksiri olabilir.

Krizantem çayı yapmak için ihtiyacınız olacak:

Çayınızı dilediğiniz bir çay poşetine veya çay süzgecine koyun. Bu çayın doğası gereği, yaprakları gerçekten içme deneyiminizin önüne geçebilir, bu nedenle en iyisi çayı bir çay poşeti veya tülbentle bağlamak, bir çay süzgeci almak veya dahili süzgeci olan bir çaydanlık kullanmaktır. .

3 bardak suyu kaynatın ve çayın üzerine dökün. 3 – 5 dakika demlenmeye bırakın.

Krizantem Çayı Faydaları (ve Nasıl Yapılır), thewoksoflife.com

2-3 çay kaşığı daha çaya su eklemeye devam edebilirsiniz. Krizantemler güçlü ve kalıcı bir tada sahiptir. Birçok insan bütün gün boyunca tek bir krizantem porsiyonu kullanabilir!

Krizantem Çayı Faydaları (ve Nasıl Yapılır), thewoksoflife.com

Bugün güzel bir demlik kasımpatı çayının tadını çıkarın!

Krizantem Çayı Faydaları (ve Nasıl Yapılır), thewoksoflife.com

Krizantem Çayı Faydaları (ve Nasıl Yapılır), thewoksoflife.com

Krizantem Çayı Faydaları (ve Nasıl Yapılır)

Krizantem çayı, diğer gevşek yapraklı çaylar gibi yapılabilir. Çiçek yapraklarının fincanınıza girmesini önlemek için bir çay süzgeci veya çay poşeti kullandığınızdan emin olun!

hizmet eder: 2

Talimatlar

  • Çayınızı dilediğiniz bir çay poşetine veya çay süzgecine koyun. Bu çayın doğası gereği, yaprakları gerçekten içme deneyiminizin önüne geçebilir, bu nedenle en iyisi çayı bir çay poşeti veya tülbentle bağlamak, bir çay süzgeci almak veya dahili süzgeci olan bir çaydanlık kullanmaktır. .

  • 3 bardak suyu kaynatın ve çayın üzerine dökün. 3 – 5 dakika demlenmeye bırakın. 2-3 çay kaşığı daha çaya su eklemeye devam edebilirsiniz. Krizantemler güçlü ve kalıcı bir tada sahiptir. Birçok insan bütün gün boyunca tek bir krizantem porsiyonu kullanabilir!

beslenme gerçekleri

kalori: 1kalori karbonhidratlar: 1G Sodyum: 19mg (%1) Kalsiyum: 11mg (%1)

KaydetmekKaydetmek

About the author

admin

Leave a Comment