Glutensiz

Yunan Makarna Salatası Tarifi – Yemek Blogu

Written by admin

Bu Yunan Makarna Salatası Tarifi, temel olarak makarna ilavesiyle klasik bir Yunan salatasıdır. Sağlıklı bir öğle yemeği veya garnitür için basit ve lezzetli ve harika.

Beyaz bir kapta Yunan Makarna Salatası

Yunan Salatasının Tanımı

Otantik bir Yunan Salatası veya horiatiki salatası, domates, salatalık, biber, zeytin, soğan ile yapılır ve sadece kekik, limon suyu ve zeytinyağı ile süslenir. Genellikle üzerine beyaz peynir konur ve marul içermez.

Bu makarna salatası, klasik yaz favorisinin tadını çıkarmanın lezzetli bir yoludur.

Bir kase sebze salatası

Bu Makarna Salatasını Önceden Yapabilir miyim?

Yunan Makarna Salatası, ilerlemek için iyi çalışıyor. Ancak salata, taze yapıldığında gerçekten en iyisidir. Salatayı önceden yapmak istiyorsanız, servis saatine kadar domatesleri ayrı tutmanız en iyisidir. Sulu domatesler, çok uzun süre oturursa salatanın biraz sulanmasına neden olabilir.

İşte salatayı önceden hazırlamanın daha da iyi bir yolu: Makarnayı sosla birlikte atın, tüm sebzeleri doğrayın ve servis saatine kadar buzdolabında her şeyi ayrı tutun. Tüm hazırlık çalışmaları bittiğinde, her şeyi bir araya getirmek sadece birkaç dakikanızı alır.

Bir kase salata

Yunan Salatası Malzemeleri

Çok basit olduğu için, bu Yunan makarna salatası tarifinin malzemeleri mümkün olduğunca taze olmalıdır.

Salatalık

Uzun İngiliz salatalıklarının kabukları hassastır ve soyulmaları gerekmez. Ayrıca normal bir salatalığa kıyasla daha tatlıdırlar ve küçük tohumları vardır. Salatalığınızın taze ve gevrek olduğundan ve tercihen soğutulmuş olduğundan emin olun.

Domates

Domatesler kırmızı ve olgun olmalıdır. Üzüm veya çeri domatesler boyut olarak uygundur, ancak herhangi bir olgun domates de çalışacaktır. Domates mevsiminde en iyi olan salatadır.

Dolmalık biber

Her renk biber iyidir, ancak kırmızı, sarı veya turuncu biberler yeşilden daha tatlı ve daha lezzetlidir.

Zeytin

Bu tarifte çekirdeksiz kalamata zeytin var ama yeşil zeytinle de çok lezzetli oluyor. Konserve zeytinler bir tutamda kullanılabilir ama en iyisi şarküteri reyonunda bulabileceğiniz bütün taze zeytinlerdir. Çekirdeksiz olmalarına gerek yoktur, ancak çekirdekleri çıkarsa daha güzel bir yemek deneyimi sağlar.

Soğan

Kesinlikle kırmızı soğan kullanılmalıdır. Kırmızı soğan, sarı veya beyaz çeşitlerden daha hafif ve daha tatlı bir tada sahiptir, bu da onları salatalarda çiğ yemek için en iyi seçim haline getirir.

Pansuman

Giyinmesi çok basit olduğu için kaliteli bir sızma zeytinyağı şarttır. Biraz limon suyu idealdir, ancak bunun yerine beyaz veya kırmızı şarap sirkesi de kullanabilirsiniz.

Makarna

Ya buğday ya da glütensiz makarna harika çalışıyor. Rotini, penne veya papyon gibi daha küçük şekiller idealdir.

Peynir

Bu tarif için sadece beyaz peynir uygundur. Birkaç farklı beyaz peynir türü olduğunu biliyor muydunuz?/ Buradan daha fazla bilgi edinin: Beyaz Peynir Çeşitleri ve Nelere İyi Gelirler (ve fark etmediyseniz evet, peyniri eklemeyi ihmal ettim. fotoğraf çekti)

Beyaz tabakta Yunan makarna salatası

Yunan Makarna Salatasının Yanında Ne Servis Edilir?

Yunan Makarna Salatası başlı başına lezzetli bir yemektir. Ayrıca, bu Limon Otlu Izgara Tavuk Uylukları veya Limonlu Sarımsaklı Izgara Karides gibi ızgara yapılan her şeyin yanında iyi gider. Klasik Patates Salatası ile birlikte bu makarna salatası, piknikler ve çömlekler için de mükemmel bir yanıltıcıdır.

Beyaz tabakta Yunan Makarna Salatası

Yemek tarifi

Tabakta bir kase salata

Yunan Makarna Salatası Tarifi

Klasik Yunan Salatası, makarna ile birleştiğinde lezzetli bir yaz garnitürü veya ana yemek olur.